Osiągnięcia Stowarzyszenia

"AWANGARDA"


16 grudzień 2008 - Konferencja Naukowa
Konferencja zorganizowana została przy współpracy z Urzędem Miasta Dębica, który udostępnił salę Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy. Seminarium skierowane było dla wszystkich chętnych studentów, przedsiębiorców oraz wszystkich zainteresowanych. Tematem konferencji była "Twoja Droga na szczyt" i prowadzona była przez Dariusza Sikorskiego z firmy Crown Consulting. Cieszyła się ona bardzo dużą popularnością.

Listopad 2008 - "Akcja Mikołajkowa"
W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia oraz tak zwanymi Mikołajkami studenci zorganizowali na terenie uczelni zbiórkę pieniędzy dla Domu Dziecka "Hanka" w Dębicy. Za zebrane fundusze zakupione zostały słodycze, art. papiernicze, art. chemiczne. W dniu 06.12.2008 zostały przekazane wychowankom Domu Dziecka.

27 listopad 2008 - "Andrzejki"
Była to impreza zorganizowana w charakterze dyskoteki i przeznaczona dla wszystkich studentów WRR Dębica zarówno w trybie zaocznym jak i dziennym oraz dla studentów Nauczycielskiego Kolegium Językowego w Dębicy. Imprezie przewodził motyw muzyczny z lat `70 i `80 a dla wszystkich uczestników zabawy zorganizowane zostały liczne konkursy i zabawy z atrakcyjnymi nagrodami. W dyskotece wzięło udział łącznie 212 osób. Dyskotek odbyła się w Klubie Muzycznym "Meduza".

21 październik 2008 "Otrzęsiny Studenckie"
Po inauguracji nowego roku akademickiego członkowie Stowarzyszenia Awangarda zorganizowali dla nowo przyjętych studentów imprezę integracyjną, w celu zapoznania się ze starszymi kolegami i koleżankami, kadrą pracowniczą oraz ze zwyczajami panującymi na uczelni. W przedsięwzięciu wzięło udział 100 studentów będących przedstawicielami wszystkich czterech roczników studiów dziennych. Impreza odbył się w klubie Casablanca w Dębicy i trwała do późnych godzin nocnych. Podczas zabawy dla uczestników zostały przewidziane kawa, herbata, ciepłe danie oraz dwa napoje chłodzące.

05 czerwiec 2008 - "Oddech przed sesją" - impreza studencka z grillowaniem
Bezpośrednio przed sesją zorganizowaliśmy "grillowanie" na terenie dębickiego Wydziału UEK, aby umilić trudny okres intensywnej nauki. Jak zwykle frekwencja dopisała i uczestnicy bawili się doskonale do późnych godzin nocnych.

31 maj 2008 - "Ognisko Integracyjne"
Stowarzyszenie stara się łączyć brać studencką. Najlepszym tego sposobem jest organizowanie wspólnych imprez. Jedną z nich było "Ognisko Integracyjne" organizowane na terenie dębickiego kampusu. Na imprezie nie zabrakło wspólnych zabaw, śpiewów i innych atrakcji.

26 maj 2008 - "Juwenalia Studenckie 2008 w Dębicy - Hawajska Noc"
Stowarzyszenie "Awangarda" już po raz trzeci organizowało Juwenalia w Dębicy. Tym razem impreza miała miejsce na terenie kampusu Zamiejscowego Wydziału Rozwoju Regionalnego w Dębicy. Impreza rozpoczęła się o godz. 15:00, a największą atrakcją był koncert zespołu "Feel" na stadionie obok kampusu, który zgromadził kilka tysięcy osób.

12 marzec 2008 - Konferencja naukowa "DROGA DO FINANSOWEGO BEZPIECZEŃSTWA"
Stowarzyszenie współorganizowało to spotkanie razem z Kołem Naukowym Inwestycji Giełdowych "Hossa". Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem, ponieważ tematy były bardzo ciekawe. Tematy spotkania poruszane na konferencji:
- Rynek kapitałowy i jego możliwości.
- Bezpieczeństwo i zysk - jak je połączyć.
- Jak możesz mądrze zarobić na funduszach inwestycyjnych?
- Czy spadki na giełdzie muszą zawsze oznaczać straty?
- Dźwignia finansowa - wykorzystanie pieniędzy z banku by pomnożyć swoje.
- Finansowe bezpieczeństwo - ile to kosztuje? Spotkanie w imieniu firmy szkoleniowo-doradczej "PROVIDA" Sp. z o.o. poprowadził Marek Pytko.

19 styczeń 2008 - "Pierwszy Uniwersytecki Bal Absolwentów w Dębicy"
Stowarzyszenie "Awangarda" było współorganizatorem tegoż balu. Członkowie stowarzyszenia licznie włączyli się w współorganizowanie imprezy. Udostępniliśmy także nasze konto bankowe dla wpłat od sponsorów. Bal rozpoczął się o godz. 19:00, imprezę prowadzili konferansjerzy Konrad i Bartek Pondo - znani z dębickiego kabaretu "A-Bzik", a przygrywała orkiestra "Duo-Gama Plus". W balu udział wzięli m.in. prof. dr hab. Andrzej Szromnik, Burmistrz Dębicy - Paweł Wolicki, prof. dr hab. Andrzej Adamczyk, prof. dr hab. Mirosław Kwieciński i inni goście. Więcej informacji o balu można zaczerpnąć z Kuriera UEK nr 2 (18) luty 2008.

Ponadto w pierwszym półroczu 2008 roku nasi członkowie rozwijali działalność powołanego w grudniu 2007 "Biura Karier", które powstało przy stowarzyszeniu. Odbyły się liczne spotkania z przedsiębiorcami z naszego powiatu w sprawie pracy, praktyk oraz staży. Oprócz tego studenci włączyli się w akcję przywracania ulg w przewozach komunikacji publicznej zbierając podpisy pod projektem ustawy. Więcej informacji na temat tej akcji można uzyskać pod adresem www.ulgidlastudentow.pl

14 listopad 2007 - Otrzęsiny Studenckie 2007
Impreza mająca na celu integrację studentów pierwszego roku ze studentami starszych roczników w Dębicy poprzez wspólną zabawę w wynajętym lokalu. Impreza ta miała także na celu promocję Stowarzyszenia Awangarda i pozyskaniu nowych członków. Liczba uczestników: 120 studentów

4 czerwiec 2007 - Ognisko Juwenaliowe 2007
Ideą jak i celem Ogniska Juwenaliowego w Dębicy było ukazanie życia studenckiego jak również funkcjonowania Akademii Ekonomicznej. Studenci AE pokazali że w Dębicy mogą funkcjonować duże uczelnie, że warto jest inwestować w swoje miasto. Udowodniliśmy, że można coś zrobić dla Dębicy i tej części Podkarpacia. Przy okazji dębiccy studenci wraz z mieszkańcami miasta mieli okazję miło spędzić czas świetnie się przy tym bawiąc. Pracą przy projekcie zajmowali się wszyscy członkowie Stowarzyszenia (ok. 30osób). Jednakże projekt skierowany był do wszystkich mieszkańców Dębicy, a w szczególności studentów ZOD-u oraz dębickiej młodzieży. Juwenalia 2007 odbyły się bez większej pomocy władz i pozwoliły studentom odpocząć psychicznie od nauki i przygotować się do trudów sesji egzaminacyjnej.

16 marzec 2007 - Dzień Otwarty ZOD AE w Dębicy 2007
Projekt ten miał na celu podobnie jak w roku ubiegłym promocję zarówno ZOD AE w Dębicy jak i całej uczelni. Stowarzyszenie Awangarda w tym roku współorganizowało projekt razem z katedrą Gospodarki i Administracji Publicznej i przyczyniło się do promocji uczelni w regionie. W projekt byli zaangażowani wszyscy członkowie Stowarzyszenia. Miał on charakter informacyjny, a grupą docelową byli absolwenci szkół średnich z regionu oraz osoby myślące o uzupełnieniu wykształcenia na studiach zaocznych, którzy mogli zasięgnąć informacji o możliwościach i kierunkach studiów, a także zabawić się na koncercie zespołu IRA w klubie "Meduza". Członkowie stowarzyszenia zajmowali się promowaniem ZOD-u, informując osobiście potencjalnych studentów o możliwościach studiowania na AE. Pełniliśmy również rolę pomocy technicznej przy wykonywaniu tego projektu.

18 listopad 2006 - Impreza Andrzejkowa
Projekt miał na celu integrację społeczności studenckiej z Dębicy i z Krakowa. Impreza miała także charakter podziękowania zaproszonym gościom, władzom miasta oraz Niezależnemu Zrzeszeniu Studentów za pomoc przy organizacji Juwenaliów.

24 październik 2006 - Impreza Integracyjna
Impreza miała na celu integrację studentów pierwszego roku ze studentami starszych roczników w Dębicy poprzez wspólną zabawę w wynajętym lokalu. Impreza ta miała także na celu promocję Stowarzyszenia Awangarda i pozyskaniu nowych członków.

4 czerwiec 2006 - "Pierwsze Juwenalia w dziejach Dębicy"
Po raz pierwszy w historii Dębicy odbyły Juwenalia. Ideą jak i celem Juwenaliów w Dębicy było ukazanie życia studenckiego jak również funkcjonowania Akademii Ekonomicznej. Studenci AE pokazali, że w Dębicy mogą funkcjonować duże uczelnie, że warto jest inwestować w swoje miasto. Udowodniliśmy, że można coś zrobić dla Dębicy i tej części Podkarpacia. Do głównych osiągnięć Juwenaliów dębickich zaliczamy olbrzymią promocję Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego AE w Dębicy oraz zachęcenie absolwentów szkół ponadgimnazjalnych do studiowania w ZODzie. Dzięki pracy przy projekcie studenci mieli okazję rozwinąć własne umiejętności organizacyjne i interpersonalne. Przy okazji dębiccy studenci wraz z mieszkańcami miasta mieli okazję miło spędzić czas świetnie się przy tym bawiąc. Pracą przy projekcie zajmowali się wszyscy członkowie Stowarzyszenia (ok. 30osób). Duże wsparcie udzieliło nam także Niezależne Zrzeszenie Studentów AE w Krakowie. Projekt skierowany był do wszystkich mieszkańców Dębicy, a w szczególności studentów ZOD-u oraz dębickiej młodzieży. Od 10 rano do późnych godzin wieczornych trwały studenckie szaleństwa i zabawy. Atrakcji nie brakowało. O godzinie 10 na Campusie Uczelni rozpoczął się piknik, podczas którego można było między innymi wziąć udział w biegu w workach oraz w biegu z jajkiem na łyżce. Był również Pokaz Militarny oraz rozegrane zostały mecze: siatkówki pomiędzy studentami a uczniami szkół średnich oraz mecz piłki nożnej pomiędzy pracownikami naukowymi a studentami. O godzinie 14 żacy uroczystym pochodem przenieśli zabawę na Rynek, gdzie już od 16 trwały koncerty i pokazy. Gwiazdą Wieczoru był zespół KSU, a dobrą muzykę zapewniły także takie zespoły jak Ratatam, HappySad i Ortodox.

W zorganizowaniu imprezy studentom Akademii Ekonomicznej pomagali liczni sponsorzy. Szczególną rolę odegrały lokalne władze. Urząd Miasta Dębica pomógł zorganizować estrady, zaplecza, aparatury oraz zapewnił ochronę, pomoc policji i służb medycznych. Urząd wspomógł również studentów finansowo - jak wiadomo żakom się nie przelewa. Na Juwenalia otrzymali od Miasta 10 tysięcy złotych. Nagrody, drobne upominki oraz puchary zapewniło natomiast Starostwo Powiatowe w Dębicy. Patronatem medialnym imprezę objęły rozgłośnie radiowe: Radio Rzeszów, Radio Eska oraz Radio Puls FM.

Zarząd Stowarzyszenia "AWANGARDA"